Oficiální místa přiznávají, že spalničkami se nakazí i někteří očkovaní a že vakcína po čase přestává fungovat

Ethan Huff

Americké centrum pro prevenci a léčbu nemocí (CDC) konečně přiznává, že trojvakcína proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR) nemusí vždycky fungovat tak, jak se od ní očekává – a když už funguje, její účinnost časem vyprchává.

Na rozdíl od samotného onemocnění, po němž následuje přirozená doživotní imunita, poskytuje očkování jen omezenou ochranu – a nyní se o tom konečně mluví i na oficiální úrovni. Při současné tzv. „epidemii“ tvoří až deset procent případů očkovaní pacienti.

Agentura Reuters uvádí:  „Podle zdravotnických expertů, kteří se nyní potýkají s největší epidemií spalniček od roku 2000, kdy byl virus považován za vymýcený na celém území USA, budou dospělí, kteří byli proti spalničkám očkováni před desítkami let, potřebovat v závislosti na riziku vystavení viru novou dávku vakcíny.

Podle CDC tvoří až 10 % z 695 potvrzených případů spalniček podle této zprávy lidé, kteří v minulosti dostali jednu či dvě dávky vakcíny.“

Očkování proti spalničkám nezajišťuje skutečnou imunitu

Slovník Merriam-Webster definuje vakcínu jako směs přísad získaných ze živých či mrtvých mikroorganismů, doplněnou o různá chemická adjuvans. Tato směs má po injekčním vpravení do organismu uměle navodit či zvýšit imunitu vůči konkrétní nemoci.

Imunita je pak definována jako „schopnost těla odolávat konkrétní chorobě, obzvlášť prostřednictvím prevence rozvoje patogenního mikroorganismu nebo potlačováním účinků jeho působení.“

Když si dáme dvě a dvě dohromady, má nám očkování zajistit přetrvávající ochranu před nemocemi – což se v případě MMR vakcíny neděje.

MMR vakcína v nejlepším případě zajišťuje dočasnou ochranu před nemocí, ačkoli i to nyní CDC zpochybňuje a přiznává, že k epidemiím spalniček dochází, „když je velké množství jednotlivců, a to i očkovaných, vystaveno spalničkám“.

Nicméně než by v CDC konečně uznali, že to s efektivitou MMR  vakcíny není tak slavné, jak bychom měli vzhledem k jejím nebezpečným vedlejším účinkům očekávat, dál fanaticky tlačí na nutnost očkování touto vakcínou.

Klidně to znovu zopakujeme: SPALNIČKY NEJSOU KONEC SVĚTA

Navzdory tomu, že spalničky jsou povětšině neškodná nemoc, o nic horší než plané neštovice, roztáčejí úřady nadále kola spalničkové hysterie. Nejspíš jde o to, prodat co nejvíc MMR vakcín.

Nelze však dostatečně zdůraznit, že u spalniček vlastně o nic nejde. Když malé dítě chytí spalničky, je to dokonce dobře, protože až se zotaví, bude mít imunitu celý život a později nebude potřebovat žádné očkování.

„Spalničky jsou zpravidla mírná, snadno zvládnutelná dětská nemoc, vysvětluje Robert F. Kennedy, Jr., předseda Ochrany zdraví dětí (CHD) v článku nazvaném „Tucet faktů o spalničkách, které se z farmédií nedozvíte“.

„Na rozdíl od MMR vakcíny od společnosti Merck vám infekce spalničkami zajistí doživotní imunitu vůči tomuto onemocnění. Onemocnění spalničkami v dětství rovněž může snížit riziko onemocnění atopickým ekzémem, nemocemi srdce, Hodgkinovým a ne- Hodgkinovým lymfomem a některými jinými typy rakoviny,“ dodává.

Jelikož je Kennedyho článek zajímavý celý, doplníme si několik dalších zajímavostí o spalničkách:

  • U poloviny dětí zařazených do klinických studií Mercku se do 42 dnů od podání MMR vakcíny dostavily vážné gastrointestinální problémy.
  • Podle Lancet Infectious Diseases se nejvážnější případy spalniček vyskytují v kojenecké a dospělé populaci. Účinky očkování podaného v dětství v dospělosti slábnou, což činí zranitelnými jak dospělé, tak kojence, kterým chybí pasivní imunita předaná matkou (očkování oproti prodělanému onemocnění nezajišťuje dostatečné množství mateřských protilátek).
  • Očkování MMR vakcínou má za následek pětkrát větší pravděpodobnost vzniku křečí než samotné spalničky. Totéž platí pro poškození mozku, encefalitidu, Crohnovu nemoc, ulcerózní kolitidu a tucty jiných vážných vedlejších účinků.
  • Riziko úmrtí na spalničky je mnohem vyšší u podvyživených dětí a vitamin A je může snížit o víc než 80 %. Jenže vitamín si nelze patentovat, proto není zájem ho propagovat.

 

Zdroj

Napsat komentář