„Pandemie neočkovaných?“ Ani náhodou. Data z Británie a Izraele odhalují, očkování příliš nechrání, zvlášť ne kategorii 50+

dr. Mercola

Často slýcháme, že pandemie covidu se změnila na „pandemii neočkovaných“, neboli že lidé, kteří neobdrželi injekci na covid, tvoří většinu obětí varianty delta. Ovšem když si uděláte čas a prohlédnete si reálná data, nevyhnutelně dojdete k jinému závěru. Tady je například graf z Evening Standardu, přičemž zdrojem informací je veřejná zdravotnická služba Public Health England:3

(vždy zleva doprava neočkovaní / jedna dávka / plně očkovaní; první řádek hospitalizace pacienti 50+; druhý řádek hospitalizace pacienti pod 50; třetí řádek úmrtí 50+; čtvrtý řádek úmrtí pod 50):

COVID-19 delta variant hospital admission and death in England

Jak vidíte, do 15. srpna 2021 bylo 58 % pacientů ve věku 50 a více let, přijatých s covidem do nemocnice, očkováno oběma dávkami a 10 % jednou. Tudíž plně či částečně očkovaní tvořili 68 % hospitalizovaných.

Jen v kategorii pod 50 let bylo 74 % hospitalizovaných zcela neočkováno. O tomto rozdílu se nijak nehovoří. Neočkovaní tvoří většinu úmrtí jen ve skupině pod 50 let, mezi staršími je evidentní většina, 70 % , buď částečně, nebo plně očkována.

Rovněž není jasné, zda nemocnice ve Velké Británii (a jinde) dosud evidují každého, komu vyjde pozitivní PCR test, jako „covidového pacienta“. V takovém případě by mohli lidé, kteří se dostanou do nemocnice po úrazu nebo s úplně jinými zdravotními potížemi, a rutinní PCR test jim vyjde pozitivní navzdory absenci symptomů, figurovat v kategorii „neočkovaných pacientů s covidem“.

Rovněž izraelská data ukazují, že očkování v kategorii 50+ selhává

V Izraeli, kde je proočkovanost vzhledem k přísným restrikcím, omezujícím svobodu, velmi vysoká, data ukazují, že očkovaní mají 6,72x větší šanci na nákazu covidem než lidé s přirozenou imunitou.5,6,7

(První tabulka – nové hospitalizace, vlevo červen, vpravo červenec; druhá tabulka – nové vážné případy, vlevo červen, vpravo červenec; třetí tabulka – trend úmrtí, vlevo červen, vpravo červenec ):

Hospitalizations and severe COVID patients

Dne 16. srpna 2021 uvedl izraelský ministr zdravotnictví Nitzan Horowitz, že se národ dostal do „kritické doby“ závodu s pandemií. Sám dostal tři dny předtím třetí dávku; v Izraeli je nabízena lidem nad padesát od 13. srpna.

I z dat anglického úřadu pro veřejné zdraví je zřejmé, že injekce proti covidu populaci padesátníků a výše příliš nechrání, tak je otázkou času, kdy se i tam rozjede přeočkování. Vzhledem k tomu, že se všude v různém poměru používají ty samé vakcíny lze očekávat, že se ten samý trend objeví i v dalších zemích.

Jak to shrnul Ran Balicer z izraelské zdravotnické organizace Clalit, „když se to může stát tady, může se to pravděpodobně stát všude“. 11

Přitom data z Izraele jsou ve vztahu k covidu a očkování ta nejkvalitnější, jak uvádí časopis Science. Ten cituje slova Erica Topola, vědce z výzkumného institutu Scripps Research: „Izrael je skutečný model. Jsou tam čistě jen mRNA vakcíny. Dostaly se tam brzy a proočkovanost populace je velmi vysoká. Je to experimentální laboratoř v praxi, z níž se všichni můžeme učit.“

Jak tohle skončí?

Podle magazínu Science se případy nákazy mezi očkovanými množí dechberoucí rychlostí. „Je jich tolik, že dominují. Většina hospitalizovaných pacientů je očkovaná,“ uvedl Uri Shalit, bioinformatik z Izraelského technologického ústavu.14

Skoro milion Izraelců nad padesát už dostalo třetí dávku mRNA vakcíny od Pfizeru. Jen čas ukáže, zda se tím stav zhorší, nebo se jej podaří zkrotit.

Dvir Aran, specialista na biomedicínskou statistiku z Izraelského technologického ústavu, nezněl příliš nadějeplně: „I když přeočkování dostanou dvě třetiny osob nad šedesát let, získáme tím jen další týden nebo dva – pak budou nemocnice zas přeplněné.“ 15

Logická otázka zní, jak tohle všechno skončí. Bude odpovědí čtvrtá injekce, než bude rok u konce? Bude se očkovat každý kvartál? Měsíc? Dva týdny? Týden? Čím a jak to skončí? Je dost snadné předpovědět, že to může skončit jen velmi špatně.

U očkovaných je 13x větší pravděpodobnost, že chytí variantu delta

Zatímco americké úřady se k záznamům o infekcích mezi očkovanými staví laxně, Izrael je pečlivý. Studie22, které v tomto ohledu proběhly, mají ohromující výsledek: ukázalo se, že u očkovaných je oproti lidem, kteří v minulosti prodělali covid, až 13x větší pravděpodobnost, že dostanou variantu delta.

Server ScienceMag23 o tom hovoří podrobněji: Součástí studie byly dvě analýzy. Ty ukázaly, že lidé, kteří se nechali očkovat v lednu a únoru, měli v červenci a první polovině srpna 13x větší šanci, že dostanou infekci, ve srovnání s lidmi, kteří se covidem nakazili dříve. Jedna analýza porovnávala údaje o více než 32 000 osobách, registrovaných v celostátním zdravotnickém systému; riziko symptomatického průběhu covidu-19 bylo u očkovaných 27x vyšší a riziko hospitalizace osmkrát.“

Autoři studie sice neopomněli zmínit, že očkovaní, kteří měli za sebou přirozenou infekci, byli podle všeho chráněni o něco lépe, avšak závěr byl jednoznačný: přirozeně získaná imunita byla podstatně účinnější než ochrana navozená očkováním. Očkovaní, kteří předtím neprodělali covid, měli 5,96x vyšší riziko nákazy covidem a 7,13x vyšší riziko symptomatického průběhu (v porovnání s neočkovanými, kteří dříve prodělali covid). Studie výslovně neříká, že vás vakcína lépe ochrání, pokud máte za sebou přirozenou infekci – vyplývá z ní naopak, že přirozená infekce zesiluje účinky vakcíny.

Na závěr slova autorů této studie:

„Naše studie demonstruje, že přirozená imunita zajišťuje delší a silnější ochranu před infekcí, symptomatickým průběhem onemocnění a hospitalizací z důvodu varianty delta viru SARS-CoV-2 než imunita navozená dvěma dávkami vakcíny BNT162b2.“

Zdroj

Napsat komentář