Také během španělské chřipky dostali vybrat: očkování, nebo zásaditost a soda bicarbona

Následující informace se objevovaly v prodejních materiálech a na etiketě hydrogenuhličitanových solí Arm and Hammer, dokud úřad FDA nedonutil výrobce, společnost Church and Dwight, ve 40. letech 20. století odstranit veškerá léčebná tvrzení.

„O prokázané hodnotě hydrogenuhličitanu sodného Arm & Hammer jako léčebného prostředku svědčí i následující svědectví významného lékaře jménem Dr. Volney S. Cheney v dopise společnosti Church & Dwight Company:

„V letech 1918 a 1919, kdy jsem bojoval s ‚chřipkou‘ u americké zdravotní služby, jsem byl upozorněn, že jen zřídkakdy někdo, kdo byl důkladně alkalizován sodou bikarbónou, onemocněl touto nemocí, a ti, kteří onemocněli, pokud byli alkalizováni včas, měli vždy mírné záchvaty. Od té doby jsem všechny případy „nachlazení“, chřipky a LaGripe léčil tak, že jsem nejprve podával vydatné dávky sody bikarbony a v mnoha a mnoha případech během 36 hodin příznaky zcela ustoupily.

Dále jsem ve své vlastní domácnosti, v ženských klubech a rodičovských sdruženích obhajoval užívání sody bikarbony jako prevence proti „nachlazení“, což má za následek, že nyní přichází mnoho zpráv o tom, že ti, kteří užívali sodu, nebyli postiženi, zatímco téměř všichni kolem nich měli „chřipku“.

„Doporučené dávkování společnosti Arm and Hammer Company při nachlazení a chřipce v roce 1918 bylo následující:

  • Během prvního dne se užívá šest dávek půl čajové lžičky sody Arm & Hammer. Bicarbonate sodný ve sklenici studené vody v přibližně dvouhodinových intervalech.
  • Během druhého dne užijte čtyři dávky půl čajové lžičky sody Arm & Hammer ve sklenici studené vody ve stejných intervalech.
  • Během třetího dne užívejte dvě dávky po půl čajové lžičce sody Arm and Hammer ve sklenici chladné vody ráno a večer a poté půl čajové lžičky ve sklenici chladné vody každé ráno až do vyléčení nachlazení.“

Zdroj, translation deepL

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 892 posts and counting.See all posts by veksvetl

Napsat komentář