Bill Gates se v tichosti v USA stal největším vlastníkem zemědělské půdy – nač ji potřebuje?

(Natural News) Čtvrtý nejbohatší člověk a nejštědřejší přispěvatel Světové zdravotnické organizace, Bill Gates, se v tichosti stal největším vlastníkem půdy ve Spojených státech. On sám má přitom k zemědělci daleko. Vždyť by ani nezvedl balík sena.

Každopádně teď Gatesovi patří desetitisíce akrů půdy v osmnácti různých federálních státech. Náleží mu většina zemědělské půdy v Louisianě – šokujících 69 071 akrů. Aby toho nebylo dost, dalších 47 927 má v Arkansasu, 20 588 v Nebrasce plus pás země o rozloze 25 750 západně od Phoenixu v Arizoně. K čemu Gatesovi všechna ta zemědělská půda je?

Gatesovy experimenty

Investiční společnost, přes niž Gates tyto obchody uskutečňuje, Cascade Investments, vynakládá pozoruhodnou námahu, aby se o Gatesových nákupech půdy pokud možno moc nemluvilo.

Bill Gates se pyšní svou dobročinností, tak proč by si nechával pro sebe takto významné investice do zemědělské půdy? V roce 2008 jeho nadace investovala 306 milionů dolarů do řízení farem malých zemědělců v subsaharské Africe a jižní Asii. Nadace Billa a Melindy Gatesových své peníze vložila údajně do „udržitelného zemědělství s vysokým výnosem“.

O deset let později spustil Bill společnost „Ag One“, jejímž úkolem je věnovat se Gatesovým investicím do zemědělství. K tomu se přidávají počiny Cascade Investments, jež provozuje spolu se svou dceřinou společností Cottonwood Ag Management (ta je součástí sítě Leading Harvest network) neziskovou organizaci, která má pod palcem dva miliony akrů půdy ve 22 státech USA a další dva miliony akrů v sedmi jiných zemích. Za touto agrární transformací stojí Pracovní skupina pro udržitelné zemědělství a Bill Gates je jedním z jejích hlavních investorů. Do této třináctičlenné skupiny, která usiluje o změnu zemědělské produkce jak v USA, tak jinde, náleží například Ceres Partners, Hancock Natural Resources Group, The Rohaytn Group a UBS Farmland Investors.

Chystá se Gates dostat pod svoji kontrolu americké zemědělství tak, aby bylo v souladu se směry, které propaguje Organizace spojených národů? Chystá se osadit ty tisíce akrů nějakými experimentálními GMO plodinami, a určovat tak, jaká semena se budou nově používat? Není jasné, zda ty rozsáhlé plochy míní využít je konzervačním účelům, nebo zda mají být místem cizího vlivu a experimentů se změnami genomu.

Ve Skotsku se Bill Gates spojil s vládou Velké Británie v úsilí o vývoj „superplodin“ a „superdobytka“. Oba subjekty vložily 174 milionů dolarů do experimentálních šlechtitelských programů, na jejichž konci mají stát krávy s extrémní dojností, slepice s mimořádnou nosností a obilí, které bude odolávat nemocem. Tyto pokusy mají „pomoci“ stu milionů afrických farmářů, jejichž malá hospodářství by se měla stát produktivnějšími.

Jsou tyto experimenty jedním z aspektů nového přístupu, na jehož základě se FDA snaží zakázat prodej nepasterovaného mléka i tam, kde to ještě jde, a Úřad pro správu zemědělské půdy vede otevřenou válku proti nezávislým rančerům?

Bill Gates a nástup „chytrých“ měst

Dalším důvodem takto rozsáhlých nákupů pozemků ze strany Billa Gatese mohou být chystané investice do chytrých (smart) měst. Oblast, kterou vlastní západně od Phoenixu, je podle územních plánů základem nové metropole, jež se bude jmenovat Belmont. Ta bude se svými 80 000 obytnými jednotkami po svém dokončení skutečně působivá. Obsahovat bude 3 800 akrů vyčleněných pro průmysl, kanceláře a prodejny, 470 akrů určených pro školy a 3 400 akrů nezastavěných pozemků. Oblast je strategicky napojena na mezistátní dálnici č. 10, přístup z ní bude i na dálnici č. 11. Očekávaných dvě stě tisíc či více obyvatel bude bezpochyby podléhat permanentnímu dozoru a data o jejich životě a činnostech v tomto hyper-napojeném chytrém městě budou shromažďována. Úsilí Billa Gatese je součástí vyššího VLIVU, který se pokouší dostat pod kontrolu úplně všechno a všechny, ať už v Americe, nebo kdekoli jinde po světě.

Zdroj

Napsat komentář