Tak a volby jsou za námi.. co přinesly ?

Tak a volby jsou za námi. Co přinesly? Pojďme se na to podívat mojí optikou..

Tak předně, nedopadly vůbec špatně. Dopadly nejlépe, jak aktuálně mohly. Samozřejmě, stále nejsme v demokracii, stále nejsme u vlády a politiky, která by zde byla pro lidi. Přesto, jedna dlouhá, 28 let trvající etapa končí, a začíná nová.

Volby podle očekávání vyhrálo Ano a Andrej Babiš. Proč? Protože jsou lidi za ty dlouhé roky opravdu naštvaní. Všemi těmi bezcharakterními politiky, kteří si jeli na své triko. Na lidi vystrkovali fakáč. 28 let, až doteď. Až přišel Babiš. Začal lidi přesvědčovat, něco za ním stojí, vybudoval ohromné impérium (ano, otázkou je jak, ale jak se dnes budují impéria, si asi každý dokážeme představit, nebo?), má značný majetek, odvádí značné daně, neutíká se svými firmami (aspoň ne s těmi velkými) na Panenské ostrovy, říká jasná Ano a jasná Ne.

To, že ho začala pronásledovat „jednotná fronta“, Bakalova divize (vynikající článek o Bakalovi na Aeronetu, lépe vám vysvětlí, kdo a jakými kartami a styčnými důstojníky vlastně o Čechy hrál a hraje, nyní již do značné míry dekonspirovanými kartami), sestavená z většiny masových médií, včetně veřejnoprávních, je to nejlepší, co ho mohlo pro tyto volby potkat. Ukazuje se, jak jsou lidé naštvaní právě i na média, která jim v jednom kuse lžou a matlají propagandu kolem huby.

Lidé pochopili, že Babiš sice hodně mluví, navíc slovníkem, kterému oni rozumí, ale také.. má výsledky. EET, které naštvalo tolik podnikatelů, přineslo pocit uspokojení všem ostatním (ano, je jich asi 4x více), protože všichni podnikatelé samozřejmě podle nich kradou. Všichni ne, ale mnozí. Částečně, protože mají pocit svobody to dělat, částečně protože je nikdo dlouhé roky nekontroloval, částečně pak proto, že se v některých odvětvích bez snižování daní ani podnikatel moc neobejde. Přesto vidím EET jako krok k obrovské nápravě morálky. A Babišovi se to povedlo. Beze zbytku. Udělal to bravurně, zvládli to.

Jestli je sám zločinec? Je produkt a podnikatel naší doby. Také krátí daně, také využívá všech výhod systému, který je koncipován pro lidi, jako je on. Chová se jako všichni ti britští, francouzští, němečtí, američtí, izraelští a jiní magnáti. Podniká, a upravuje si pravidla podle svého. Nejdříve úplatky a lobbingem, později tím, že sám zasedne do zákonodárných sborů. To je hlavní důvod toho, proč je v politice. Hrál vabank.. rostl tak rychle, že by ho vyděrači, organizovaný zločin v ČR, jenž v naší zemi ve skutečnosti vládne, zašlápl, pokud by nezačal odevzdávat velké části jim. Mnohem větší části, než daně. To, že šel do vlády, byla nezbytnost. Za zajímavost stojí, že lidé, přes které šel do velkého byznysu, a později do politiky, jsou Miloš Zeman, Stanislav Gross, ale také gaunerská ekipa ódées, tedy Topolánek, Langer.. na jejich konta zřejmě směřovaly první úplatky. A lze tedy logicky očekávat politicko-ekonomické směřování tohoto stylu. Geopoliticky to znamená, že se jakž takž udržíme více ve středu. Když KGB z pozice svého šéfa, Jurije Andropova, pomáhalo pět let před Sametovkou formovat svoji skupinu v Prognostickém ústavu, celá ta polistopadová garnitura politiků, Klaus, Zeman, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Dolejš, Singer.. (a taky Komárek, který jediný z nich měl svědomí), ještě netušili nic o tom, jak dobře jim jejich plánování i 30 let po převratu poběží. Netušili, kolik stovek miliard socialistických zemí a jejich lidu se jim podaří převést do bezpečí soukromých bankovních účtů zainteresovaných. V našich reáliích lze snad uvést jediné slovo za všechny. PPF. Malou firmičku obchodníka s kopírkami okresního formátu, která se stala celosvětovým hráčem, která má v současné době hlavní těžiště svých ekonomických aktivit zejména v Rusku a Číně. Myslím, že si asi rozumíme.

Že byl Babiš Bureš? Byl jen malá ryba. A v podnicích zahraničního obchodu byl komunistou či agentem takřka každý, kdo vyjel do zahraničí. Musel. O velkých mozcích STB, aktivních či pasivních důstojnících se to samozřejmě nikdy nedozvíme.

Že cestou nahoru Babiš likviduje svoji konkurenci? Ano, to je kapitalismus poslední fáze. Zabiješ ty mne, nebo já tebe. V homeopatii je to luetické, syfilitické, miasma. Které nakonec končí jako sebedestrukční, takže v této fázi už se začal kapitalismus rychle ničit sám a je jen otázka několika let, než padne zcela. Možná deset, ale dvacet už to nebude..

Takže největším Babišovým průšvihem je asi nakonec řepka a Monsanto. To je na tom asi ten největší průser a hřích mládí.. konec konců, ví poměrně dobře, co likviduje lidská játra, a mohutnými investicemi ve farma průmyslu i v průmyslu umělého plození dětí se na to připravuje. Ale jako každý adept: dostal od nich zadání, zkušební úkol, a splnil ho. Do další fáze „spolupráce“ se s nimi nestihl dostat, předběhl je, i se. Nestává se jim často, že by byl někdo chytřejší a akčnější, než jsou oni sami.

Piráti? Zajímavý projekt. Někdo se za ně postavil, ostatně, do parlamentu se nelze dostat, aniž se za vás někdo silný nepostaví a neřekne ano, ty ano. Takže Bartoš odešel z vedení strany, ovšem pak mu kdosi vzadu řekl jdi zpět, dostanete se do Sněmovny. A dostali. S pomocí jednoho z největších reklamních mozků v ČR, Jakuba Horáka. Pomoc těchto lidí stojí milióny a samozřejmě si těžko lze myslet, že to byli Piráti, kteří to zaplatili. Piráti jsou nečitelní a zřejmě budou sloužit vládnoucímu establishmentu, nelze od nich čekat vůbec nic. Tu zkratku, kudy prchal kapitál, lze možná přečíst ODS -> TOP09/Strana zelených -> Piráti.

Co dál? Och jistě. Okamura. Fajn chlápek. Zřejmě nejpoctivější z českých politiků. Lezl jim do zelí, tak mu nastrčili do strany svoje lidi, kteří mu ji rozložili. Ocitl se i finančně na bubnu. Jenže Okamura se nevzdal, navíc přišli lidé, kteří řekli, hele, zaplatíme to a podpoříme to. A vidíte, dnes je jedna z nejsilnějších stran ve sněmovně. Sebrali hlasy krajního spektra těch, kteří nechtějí imigranty a Islám, kteří mimochodem v ČR nejsou vůbec žádné téma, kdo by k nám chodil, prosím vás, a co by u nás asi tak hledal? Přesto je strana jen díky tomu schopna nasbírat přes 10%. Marketingově pozoruhodné.

Díky tomu dostali letos méně komunisté. V jejich čele chtěl zřejmě Ransdorf (další z prognostické party) začít mluvit, nebo chtěl víc peněz, a tak ho nejdříve skandalizovali, protáhli médii, jak to oni dobře umí, a pak vlastně přímo či nepřímo zavraždili. A samozřejmě, jak se čekalo, katastrofálně shořeli soc. demokraté, kteří si ulétli na bruselském obláčku, v závěru pak na bratrovražedném boji proti Andrejovi. A také na tom, že měli vůdce bez koulí… Sobotku národ nemusí a Zaorálek už přišel pozdě.

Potěšilo i to, že se do Sněmovny takřka v podstatě nedostalo ani TOP09, zachránil ho možná první afro-politik Dominik Feri. Politik nové doby tak, jak si ji pro Čechy představuje Wall street.

Je dobře, že je ve sněmovně devět stran. To je dobré číslo a bude aspoň živo. Čím více stran, tím lépe, největší hrozba je systém dvou stran, tak, jak se ho světovému kapitálu podařilo prosadit v USA, tak, jak byly náznaky i v čr v době opoziční smlouvy a po ní.

Jak jsem již psal, Československo mělo být po převratu americkým koněm v Evropě. ČSR a Polsko. V Česku to nakonec Američanům nevyšlo, vychcané české hlavičky je prostě přechcali. A také díky tomu, že sama americká politika zmítá v tvrdých bojích rozparcelovaných skupin. Polsko tou cestou nějak dál kráčí, s USA a nyní Trumpem pevně semknuté. Možná bude beranidlem proti příliš silnému Bruselu. Je otázka, v jaké formě se k tomu nakonec přidá Česká republika, ale také ona dříve či později vyrazí na zteč. Je otázkou, zda to bude ještě za Babiše.

A trestní stíhání? Ale prosím vás.. už jste viděli, že by nějakého českého politika snad zavřeli? Ano, sólistu Ratha pro výstrahu všem ostatním. A jinak jsou politici stejní jako lékaři a právníci. Kryjí si navzájem záda, bez ohledu na stranu.

Nutno však Babišovi nechat jednu věc. Dostal se nahoru podle všeho sám, za pomocí své nebojácnosti, šikovnosti, chcete-li drzosti, toho, že dokonale poznal silné i slabé stránky totalitních uspořádání, a také – a hlavně – svých peněz. Nestojí za ním londýnské fondy, nestojí za nim americké, ani ruské tajné služby. Naopak, víte, že před časem se byl Babiš v Americe představit, ale dočkal se poměrně chladného přijetí. Samozřejmě, Američané dobře vědí, kdo je Klaus, Zeman, Babiš, a úplně se jim do těsnější spolupráce s nimi nechce, i když by o to dotyční stáli moc.

Stejně jako Gross, který na to nakonec doplatil a byl podsvětím otráven, nebo později Bárta, který přecenil své schopnosti, ale vyvázl živý, i Babiš se naučil vést na všechny důležité lidi v politice jejich složky. To samozřejmě vadí celé národní frontě, která 28 let kradla. Nejen kápovi Kalouskovi.

Akce amerického zpravodajského důstojníka Bakaly, akce Šuman tedy definitivně končí neúspěchem. A je to dobře pro české občany. Zůstáváme dál ve středu, rozkročeni mezi Bruselem, USA, nenáviděným Putinem a Čínou. Pražský Karlův most se podařilo i pro tentokrát ubránit, přestože bomby na něj padaly ze všech stran, a který se dostal do titulků oním snad až archetypálním symbolickým pádem českého Američana a amerického Čecha, herce Třísky.

S kým vytvoří Babiš koalici? Samozřejmě, nabízí se ODS, kterou se znovu na kapitánsk můstek derou Klausové,  jako jediná možná cesta pravou stranou, snad ještě lidovci či starostové by mohli.. zatím anonymní piráti stojí na politických barikádách proti němu. Pokud bude v úzkých, sahne po Okamurovi.

Připomínám, jako tradičně, že se předvolební průzkumy mýlily a nepřinesly data, která nakonec vidíme ze závěrečných výsledků, mýlily se o 3-5% ve svých odhadech. Připomínám ovšem také, že dokud nebudou volby neanonymní a každý si nebude moci na internetu najít svůj elektronický záznam a výsledek, jak volil, je velká pravděpodobnost, že jsou volby částečně, či zcela zfalšované a zmanipulované. Připomínám také, že dokud budeme mít jako své zástupce politické strany, nelze o demokracii mluvit ani náznakem.

Máme to tedy za sebou. Válka vypukne nanovo již brzy o prezidentský stolec. Politická scéna zůstává nakonec vesměs jednotna, Češi samotní i nadále zcela rozdělení. Prognostická aliance možná zatím nevytáhla svého prezidentského kandidáta z klobouku. Jen těžko lze při pohledu na chřadnoucího Zemana ale myslet na to, že by zvládl úřadovat ještě další období. To by byla skutečná oběť svému národu.

Národe český, vydrž. Je možné, že nejhorší už máš za sebou, je možné, že to teprve přichází.. V každém případě, zatím status quo dává Česku ještě stále obrovskou možnost zaujmout středovou, do jisté míry ojedinělou pozici v Evropě. Takovou, jako mají třeba Švýcaři, tam jsou ty důvody jasné, nebo donedávna mělo Švédsko. Tam to bylo umírněností a vstřícností švédských politiků, ale také oni už podlehli imigrantské lavině nadšení a Švédsko už nikdy nebude Švédskem. Vyvstává potřeba dalšího středového nárazníkového pásma. Pro válku mezi vyspělejší částí EU a tou méně vyspělou, pro válku USA a Bruselem, pro válku mezi západem a Ruskem, pro válku mezi islámem a křížem, resp. kabalou. Ovšem pro tuto službu světu zatím nemáme politiky. Zatím mají mnozí oči zalepené ideologickou nenávistí, zištností, snahou o pomstu svým soupeřům, či „soupeřům“.

Ale neberme tu politiku zase tak vážně. Věnujme se mateřskému jazyku, kultuře, dětem. Vraťme se k našim velikánům, když současná doba kromě Jardy Jágra na ně zcela absentuje. Pracujme na sobě. Bez toho někdo osvícený a moudrý bez vlastní frustrací a konfliktů jen těžko v dalších 50 let může usednout na český královský trůn.

pro veksvetla.cz jiří maria mašek, zanzibar, afrika

PS: Nebál jsem se, že volby špatně dopadnou, abych mohl event. zůstat venku. Naopak, opakuji, nedopadly protentokrát vůbec špatně.. Po letech stagnace se Česko konečně zase pohne vpřed. A ano, i protentokrát to bude bolet. Však už si to za těch našich blížících se jubilejních 100 let existence ani nedokážeme představit jinak.

22688008_10212199642720389_7816877717922281002_n

 

 

 

 

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 837 posts and counting.See all posts by veksvetl

1 komentář: „Tak a volby jsou za námi.. co přinesly ?

  • 23.10.2017 (22:25)
    Permalink

    Je zajímavé, jak se některé věci zveřejňují pokud možno před volbami a jiné až po volbách. Babiš cíleně vytvořil firmu, která měla nárok na 50 milionů dotací (z EÚ), schvalili mu ji a on postavil Čapí hnízdo, které je plně funkční , ale může nás nyní docela pohoršovat (míněno cesta k získání dotace). Bude zajímavé sledovat, jak to s Babišem a jeho (také obviněnou) rodinou nakonec dopadne.
    Nicméně ČSSD ruku v ruce s KDU-ČSL a hlavním exponentem ministrem Hermanem se chystají podepsat smlouvu o odkupu vepřína v Letech za 450 milionů Kč (odhadní cena cca 200 milionů, ale podle Hermana je to v pořádku, protože se jedná o odkoupení „ve společenském zájmu“). Zbourání plus stavění dalšího památníku (i když už tam jeden je) lze odhadnout na dalších cca 100 milionů. Zřejmě jsme dost bohatí na to, abychom mohli takto utrácet, a příspěvky některým skutečně potřebným budeme řešit sběrem plastových víček … Asi je každému jasné, z kterých kapes na to půjdou peníze – je opravdu škoda, že se tato věc neřešila referendem. A jsem přesvědčen, že ty peníze by se daly využít nesrovnatelně užitečněji např. pro podporu vzdělávání současných potomků těch, co tam zahynuli.

Napsat komentář