Vědci varují před 5G technologiemi, které způsobují krvácení z nosu, bolesti hlavy a potraty

Vicki Batts

(Natural News) Jeden odvážný muž promluvil o náhlém nárůstu zdravotních problémů, které jsou podle jeho názoru spojeny s LED pouličními lampami, jež údajně šíří 5G záření. V severoanglickém městě Gateshead si občané stěžují na řadu znepokojivých vedlejších účinků včetně nespavosti, krvácení z nosu a dokonce i porody mrtvých dětí. Na situaci upozorňuje jeden z místních obyvatel, 58letý Mark Steele.

Steele je podle svých slov členem organizace IEEE, která sama sebe popisuje jako „největší světovou organizaci sdružující osoby technických profesí, která se věnuje vývoji nových technologií ku prospěchu lidstva“.

Nyní se Steele intenzivně snaží informovat o nebezpečí představovaném novými LED pouličními svítilnami, které město v ulicích rozmístilo v roce 2016. Steele tvrdí, že od doby, kdy lampy začaly fungovat, trpí množství jeho spoluobčanů krvácením z nosu, nespavostí a nervovými problémy. Ještě hrůznější je, že vícero těhotných žen za tu dobu porodilo mrtvé děti. V jeho vlastním okruhu přátel přišly o dítě tři ženy; jedno z dětí se narodilo tak silně postižené, že přežilo jen několik hodin.

„Jsme svědky toho, jak děti umírají v dělohách svých matek, protože tyto vysílače se nacházejí před okny ložnic občanů. Je to humanitární krize,“ uvedl údajně Steele.

Nebezpečí EMF záření na vzestupu

Ačkoli vědci nejsou v otázce škodlivosti EMF záření zajedno, mnozí výzkumníci se domnívají, že má toto záření potenciál škodit živým organismům. EMF záření si spojujeme zejména s mobilními telefony, ale vyzařovat je mohou i jiná zařízení – například LED pouliční osvětlení, jak tvrdí prof. Ulrich Warnke z univerzity německé spolkové země  Sársko.

Warnke je přesvědčen, že EMF záření v organismu narušuje systém hospodaření s oxidem dusnatým, který udržuje buňky ve zdravém stavu a kontroluje genovou expresi. A není sám: na potenciální nebezpečí tohoto typu záření už upozornilo více organizací, ale málokdo poslouchá.

Před účinky EMF záření varovala v roce 2011 i Světová zdravotnická organizace, podle níž je „pro člověka potenciálně karcinogenní“ a zejména zvyšuje riziko vzniku gliomu, maligního nádoru mozku.

Na konci roku 2017 vydal Kalifornský odbor veřejného zdraví (CDPH) podobné varování, které se týkalo mobilních telefonů a spojitosti jejich používání s rakovinou mozku. I Evropská akademie pro environmentální medicínu prohlásila, že EMF záření je spojeno s rakovinou a jinými problémy, zvlášť s nespavostí.

Důkazy hovořící o škodlivosti EMF se vrší – a přesto nejsou vlády ani místní samosprávy ochotné uznat, že jsou lidé v nebezpečí.

Gatesheadští radní rizika popírají

Jako obvykle strkají zodpovědná místa hlavy do písku a popírají, že by mohla s novým pouličním osvětlením být spojena nějaká rizika. Gatesheadská městská rada na svém facebookovém profilu uvedla, že „jistí jedinci děsí místní obyvatelstvo klamnými báchorkami“ o hrozbách EMF záření.

Je typické, že se nepohodlné pravdy označují jako „fake news“. Gatesheadští úředníci pokračovali v propagandě v tom smyslu, „že neexistují žádné vědecké důkazy“, které by mluvily ve prospěch tvrzení, že LED lampy po celém městě způsobují zdravotní problémy.

A dodali, že LED světla nemají s 5G sítí nic společného – ale jak vysvětluje p. Steele, „vysílač funguje na 868 – 870 MHz, což je specifické 5G spektrum“.

Steele se domnívá, že místní samospráva ohrozila obyvatelstvo celého města tím, že tajně provádí rozsáhlý test 5G technologie.

Ať už je to celé pravda, nebo ne, zdravotní rizika EMF záření zůstávají. Pravdou je, že očekávané plošné zavedení 5G sítě vzbuzuje značné obavy – a právem.

 

Zdroj

Napsat komentář