Známý konspirační blogger uštván německou justicí: „Der Honigmann“ je mrtev

Opposition24.com/DerHogimannsagt.org

Co smrti starého včelaře a konspiračního bloggera předcházelo, popisuje tento článek z minulého roku:

Blogger Ernst Köwing známý jako „Honigmann“ byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce osmi měsíců. V úterý se rozsudek stane pravomocným, před nástupem do vězení však ještě úřední lékař posoudí Honnigmannův zdravotní stav s ohledem na jeho schopnost výkonu trestu.

Honigmann na svém blogu v minulosti zveřejnil text, který sice přímo nezpochybňoval holocaust, ale „takový výklad textu jako celku se nabízel,“ uvádí se v rozsudku. Jelikož se  Köwing od obsahu nedistancoval, učinil ho svým vlastním, rozhodl soud. Údajně měl také v jednom případě ukazovat znak hákového kříže, což Köwing popírá. Poněvadž byl muž už dříve trestaný, nepadal v úvahu podmíněný trest. Köwing na svém kanálu na YouTube oznámil, že všechny texty na svém blogu vymaže.

Text ani nepsal Honigmann sám

Případ Köwing je pozoruhodný, neboť zaprvé jeho autorem nebyl sám Köwing, ale jednalo se o komentář, který měl Honigmann jako provozovatel blogu v případě pochybností o jeho obsahu vymazat. Vzhledem k právnickému výkladu, podle něhož člověk činí výroky jiných „svými vlastními“, jsou v principu trestním stíháním ohroženi i všichni, kteří na text odkazují, komentují ho nebo ho sdílejí na sociálních sítích, pokud bude mít státní zástupce chuť vyvolat rozruch. Určité sítě mu rády ulehčí práci – možná už mají nachystané odpovídající screenshoty.

Zdroj 1

Závěr tohoto hrdinného tažení státu proti „nebezpečnému bloggerovi“ vylíčil zbytek Honigmannova týmu:

V 11 hodin 24. února 2018 nás opustil „Honigmann“, včelař Ernst „Ernie“ Köwing, který v nemocnici sv. Bonifáce v Lingen zemřel po krátké a těžké nemoci.

Jeho životní dílo, blog derhonigmannsagt.org, dříve derhonigmannsagt.wordpress.com, z něj učinilo velikána informační scény.

Blog s více než 83 miliony zobrazení byl velmi uznáván i v zahraničí a v Německu patřil ke špičce – a tudíž byl těm, kdo vládnou, trnem v oku.

Četné procesy Honigmanna od jeho práce neodradily a nakonec vedly k jeho uvěznění na konci roku 2017.

Navzdory tomu, že byl poznamenán vícero předchozími operacemi a těžkou nemocí, jež předcházela jeho uvěznění, bylo soudci jedno, co se s ním stane, a nechal jej navzdory mnoha dobrozdáním dokumentujícím jeho neschopnost nastoupit trest uvěznit na základě záměrného předstírání falešných skutečností.

Německo ztratilo velkého mudrce, myslitele, podnikavého muže a cenného člověka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj 2

Napsat komentář