CIA plánovala hackovat auta, a skrytě tak vraždit nepohodlné osoby

Jayson Veley

(Natural News) V jakékoli úspěšné společnosti je důležitým měřítkem úroveň důvěry, jež vládne mezi osobami ve vládnoucí pozici a ostatními občany. Když je vláda a její úřady a agentury ukázněná a průhledná, země jen kvete. Na druhé straně když dochází ke zneužívání moci a přehlížení zákonů, důvěra lidu se hroutí a s ní i země jako celek.

V Americe mají už občané vlády dost, a to zcela oprávněně. Tajné schůzky a zákulisní machinace se staly prakticky standardem, korupce dosáhla bezprecedentních výšin. Vezměte si například skandál s IRS, kdy byla federální síť finančních úřadů přichycena při tom, jak výslovně cílí na konzervativní organizace a odpírá jim možnost osvobození od daně. To nebyl jen do očí bijící příklad korupce a vměšování se na federální úrovni, ale i ničivý úder, jímž utrpěla důvěra lidí ve vládu.

Podobná situace nastala v roce 2013, když Edward Snowden odhalil neústavní špehování a dohled, který se odehrával v Národní bezpečnostní agentuře. Nejprve se NSA pokoušela smazat stopy tvrzením, že shromažďování údajů se týkalo jen telefonních čísel a e-mailových adres, a nikoli obsahu telefonních hovorů a e-mailů. Zakrátko se nicméně ukázalo, že to není pravda.

A pokračuje to dál.

Ve svém posledním souboru uvolněných informací WikiLeaks sdělily, že CIA údajně plánovala provádět vraždy hackováním osobních a nákladních vozů. Hacknout auto je možné tak, že se dostanete do telefonního geolokačního softwaru, a tak budete moci ovládat kontrolní systém vozidla. WikiLeaks tvrdí, že Ústřední zpravodajská služba se podílí na globální hackerské iniciativě s působností jak v USA, tak v Evropě.

Podle informací poskytnutých WikiLeaks se CIA „snažila prověřovat možnosti, jak infikovat kontrolní systémy používané moderními osobními a nákladními automobily,“ aby mohla páchat tajné a „téměř neodhalitelné vraždy“… „infikované telefony lze instruovat, aby CIA odesílaly geolokaci uživatele, audio a textové komunikace a rovněž aby se v nich tajně zapínala kamera a mikrofon“. Takto lze využít jak iPhony, tak telefony se systémem Android.

Když CIA získá tyto informace, tak pak podle WikiLeaks může „obejít kódování aplikací WhatsApp, Signal, Telegram, Wiebo, Confide a Clockman hacknutím chytrých telefonů, na kterých jsou spuštěny, a tak zachycovat zvukové přenosy a komunikaci dříve než proběhne její zakódování.Vedle hackování vozidel prý CIA také dokáže získat kontrolu nad Microsoft Windows a chytrými televizemi.

WikiLeaks označují tyto informace odcizené CIA kódovým názvem Vault 7 a obsah této „krypty 7“ bude postupně odhalován veřejnosti v průběhu několika nadcházejících týdnů. Jak si možná pamatujete, podobný postup organizace WikiLeaks zvolila v případě informací o DNC a Johnu Podestovi, vedoucím kampaně Hillary Clintonové. Šokující je, že ty tisíce stránek plných informací, které už byly zveřejněny, tvoří jen 1% celé Vault 7 (trošku podrobněji o zveřejněných informacích třeba zde na Technetu IDNES).

V reakci na příval informací, jimiž teď WikiLeaks zásobuje veřejnost, uvedla údajně CIA zprvu jediné: no comment. Pak vydala následující prohlášení: „Posláním CIA je agresivně shromažďovat cizí tajné informace ze zámoří za účelem ochrany Ameriky před teroristy, nepřátelskými státy a jinými protivníky. Úkolem CIA je být inovativní, zastávat průkopnický postoj a stát v první linii při obraně této země před zahraničními nepřáteli. Nic menšího si Amerika nezaslouží.“

Nelze říci, co dalšího bude o CIA odhaleno, ale máme-li soudit na základě toho, co všechno organizace WikiLeaks v minulosti zprostředkovala veřejnosti, mnoho z toho bude drtivé.

 

Zdroj

Napsat komentář