Kašel a nemoc vašich dětí? Co dělat?

jiří maria mašek

Mnozí před tím varovali, situace není dobrá. Republiku údajně zavalila vlna respiračních nemocí, zejména dětí (článek například zde). Ano, o tom, že to přijde, a že vláda svými zcela opačnými postupy, než žádoucími, zničila zdraví miliónů lidí, já sám jsem před rokem o tom psal zde.

Důvody:

 1. Roušky dospělých i dětí. Jakmile začneme omezovat přístup života, k životu, omezíme život, začneme se před něčím, co si myslíme, že nás ohrožuje, chránit, zakrátko život omezí nás. Každá závažná chyba vstahující se k principům života se nejdříve odrazí na našich dětech. „Vyžerou si to“ o to dříve, o co jsou menší. Zde je vše umocněno tím, že si roušky-náhubky, skrze které nemohou žít, nechali nasadit nejen dospělí, ale nechali vše nasadit i svým dětem.
 2. Imunitu dětí dostává pod tlak a drtí také spike-proteiny očkovaných dospělých
 3. Nedostatek Slunce. Slunce z mnoha důvodů často rozebíraných jinde je omezeno ve výhřevnosti a předávání vitamínu D, infračerveného záření a dalších druhů spetkra. Ti, kteří v létě nebyli aspoň 14 dní u moře, už prostě neměli dostatečný kontakt se Sluncem. „Kam nemůže Slunce, musí chodit lékař.“ Problém se Sluncem je i jedním z důsledků covid-příznaků, v létě, při dostatečné saturaci Sluncem, problém zcela ustupuje.
 4. Spad v ovzduší. Nejen kanárská sopka, a smog, ale jsem přesvědčen, že kdosi cosi do vzduchu vydatně pumpuje.
 5. V rámci toho všeho jsou děti překyselené. V té chvíli umírají v těle buňky, tento proces známe jako zahlenění, či tzv. „virus“. Aniž by kdokoliv cokoliv musel od někoho chytit.
 6. Pokud možno, nezapínejte po dobu akutní nemoci svých dětí wi-fi, pokud jim dáváte do ruky telefon, či tablet, tak pouze v off-line režimu

Sledujte prosím oči otvírající dílo Dr. Lanky (za 2 týdny bude hostem Duše K.) dr. Cowana, a dalších. Řadu z nich najdete i zde, na Věku Světla.

Opatření:

 • nezapomínejte preventivně na vitamíny, u větších dětí pokud možno vitamín C lipozomální, nějaké dětské déčko kapičky, vigantol, který rádi předepisují lékaři, z různých důvodů příliš nefunguje, nebo aspoň v minulosti nefungoval, teď nevím.. Do třetice je nezbytné průběžně doplňovat hlavně hořčík, potřebný nejen pro správnou funkci buněk, ale také pro mnoho hormonálních procesů v těle

 • pozor na suchý vzduch, zejména jakmile se začne topit ústředním topením, výhodu mají ti, kteří topí kamny na dřevo, zvlhčujte vzduch zvlhčovačem a ionizátorem (je však nutné mít vlhkost aspoň 55%, jinak záporné ionty spíš škodí a dráždí plíce), do zvlhčovačů, případně do aroma lamp přidávejte jinové směsi (citrusy, kafry, jehličnany), pro lepší spaní kápněte pár (pokud možno opravdu bio kvalitu, bez chemie) kapek éterických olejů na polštář, velmi dobré zkušenosti mám například s tímto olejem od Justu, jmenuje se 31, Just dělá i fajn sprej na polštář Eucasol.

 • je dobré sehnat nějaký zdroj infra-červeného světla, aspoň v podobě 1 žárovky, či speciálních zařízení, je jich už na trhu mnoho

 • ozásadiťujte prostředí svých dětí, najděte zásaditou čistou vodu, pH by měl obýt aspoň 7,4, což je zhruba hustota krve, spíš o něco vyšší, ale 8,5 už je hranice, kdy by tělo mohlo být zásadité zase moc, takže ideálně třeba lahve těchto dvou zásaditých vod promíchat

 • na ozásaditění slouží i vývary, stačí na 12 minut dát do vody kořenovou zeleninu a lehce povařit, mrkev, celer, petržel, batáty, event. můžete přidat malinko koření, sůl, nebo pro lepší chuť nějaký bio zeleninový bujón, vývar je možné pít ráno na lačno, nebo po celý den, velmi malým dětem lze podávat po lžičkách

 • kafrové mastičky, zejména z asijské produkce, poskytují také jin – uzemnění, mažte je nejen za ouška (ale pozor, miminka si tam zpravidla sahnou a pak si to dají do očí), na plíce, ale také na chodidla, které zároveň masírujte
 • nouzový scénář je lék našich babiček, nechat povařit v trošce vody cibuli a med, přecedit, a spojit lehkým ohřátím s co nejčerstvějším mlékem (ne krabicové!), stejné léčí stejným, směs na sebe natáhne stejné, nedělat hodně malým dětem, které ještě neumějí příliš odkašlávat!

V případě nemoci vždy pomůže o něco zvýšit přísun solí pro tělo. Jsou to ty dvě základní, chlorid sodný a chlorid draselný, v některých solankách jsou obě soli zkombinovány.

Nezapomeňte hlídat fáze Měsíce, děti zejména kolem úplňku či severní deklinace Měsíce (vše najdete v mém kalendáři měsíčních fází) dostávají horečku, někdy zvrací, či průjmují, na cca den a půl.

Důležité je také připomenout, že (krátkodobá) horečka i kolem 38°C je u dětí velmi výrazným znakem toho, že tělo – imunitní systém se stavem pracuje.

Homeopatika na dětské nemoci, je vhodné je mít doma neustále :

Můžeme zvolit na kašel velkou spoustu homeopatických druhů, vše se odvíjí od způsobu kašle, horečky, bolestí, apod. Pokud nemáže možnost konzultovat se svým homeopatem, existují tyto základní možnosti, požádejte v lékárně o potenci 9CH, nebo 5CH, podávejte vždy jen 1 kuličku v 1 čas, opakujte přes každé 2-3 hodiny, dle potřeby, pokud ani po 8-10 hodinách po prvním podání nepozorujete žádnou změnu, je možné zkusit jiný lék, ovšem podání více jak 2 druhů léků v rozmezí jednoho až dvou dnů nedoporučuji, kromě možnosti přidání sulfuru k jinému homeopatiku (pak podáváme třeba na střídačku, lék a za další 2 hodiny sulphur či sulphur acid, je-li potřeba něco z těla vyloučit, což je ostatně princip všech nemocí provázených překyselením a změnou principu fungování buněk, kdy tělu klesá záporné, negativní napětí- zásaditost ):

Chamomilla vulgaris – zejména hodně malým dětem a kojencům může zabírat téměř na vše od zubů až k rýmě a nástupu bronchitidy včas podaný heřmánek, u větších dětí už zpravidla tak účinný není

Belladona – rychlý nástup horečky, často po nějaké akci (možnost prochladnutí, dlouhá cesta, výlet, kontakt s více malými dětmi, návštěva babičky, atd.)

Bryonia alba – chřipkovité stavy, suché sliznice, bolest kloubů a kostí, horečka

Hepar sulfur – zánětlivý stav (žluté výměšky) nejde příliš odkašlávat, je přítomna výrazná bolest hlavy

Ipeca (Ipecuanha) – dávivý kašel, až na zvracení

Kalium muriaticum – velká rýma, voda teče i z očí, dítě je plačtivé, zahleněné, s velkou potřebou maminky

Natrium bichromicum – velká únava, ucpané dutiny, zánětlivý (žluté výměšky) už dlouho trvající stav v řádu dní, kdy nic jiného nezabírá

Aconitum – je krajní lék, používá se na šokové stavy, což jsou i velké neutišitelné záchvaty kašle, zejména v nočních hodinách, může srazit opravdu vysokou horečku

Spongia tosta – velká bolest v krku, už spíše angína

Mercurius solubilis – velká řezavá bolest v krku, uzliny, už spíše angína

Sulphur, případně Sulphur acid – pomáhá vždy tělu zbavovat se toxicity, také hlenů

Disclaimer: Výšuvedené rady nenahrazují režimní lékařskou péči. Nejste-li si jisti, pro správné užití a nasazení kontaktujte svého holistického praktika, homeopata, nebo lékárníka.

Pozn. čtenářky v diskusi:

Chci jen upozornit, že esenciální směs olejů 31 a Eucasol od spol. Just jsou sice účinné, ale zároveň vysoce koncentrované a silné přípravky, které se vůbec nehodí pro malé děti, možná až od školního věku, a to s velkou opatrností. V žádném případě bych je neaplikovala dětem přímo na polštář (snad jen pro mladistvé a dospělé), když už, tak jen velmi krátké striknuti do opačného rohu místnosti než je postel.

Líbí se vám obsah našeho webu? Staňte se předplateli, pomozte nám dávat desítkám tisíc čtenářů relevantní data a informace! Děkujeme!

veksvetl

Vydavatel a šéfredaktor OSUD.cz a Věk světla.

veksvetl has 813 posts and counting.See all posts by veksvetl

2 komentáře: „Kašel a nemoc vašich dětí? Co dělat?

 • 28.10.2021 (23:26)
  Permalink

  Velmi aktuální téma, děkuji za článek.
  Chci jen upozornit, že esenciální směs olejů 31 a Eucasol od spol. Just jsou sice účinné, ale zároveň vysoce koncentrované a silné přípravky, které se vůbec nehodí pro malé děti, možná až od školního věku, a to s velkou opatrností. V žádném případě bych je neaplikovala dětem přímo na polštář (snad jen pro mladistvé a dospělé), když už, tak jen velmi krátké striknuti do opačného rohu místnosti než je postel.

Napsat komentář